Plutvy.sk

Plutvy.sk je stále rozrastajúca sa skupina mladých ľudí, ktorých spája vášeň pre vodné športy. K vášni postupne pridali mnoho detailov, ktoré dnes definujú ich firemnú kultúru. Priateľský prístup k zákazníkom, ústretová komunikácia, snaha úprimne pomôcť a poradiť. To všetko definuje spôsob akým Plutvy.sk fungujú.

Problém

Spoločnosť Plutvy.sk je na trhu viac ako 7 rokov. Za ten čas sa firemná kultúra a imidž upravil a tak pôvodný dizajn loga už nespĺňal nové požiadavky a nehodil sa.

Zadanie

Mojou úlohou bolo prepracovať pôvodné logo a prísť s niečím moderným, sviežim a nadčasovým. Jednou z najdôležitejších podmienok bolo, aby logo obsahovalo grafické prvky, ktoré vystihujú činnosť spoločnosti čo najlepšie.


Idea

V Plutvy.sk milujú šnorchlovanie, freediving, spearfishing, potápanie i plávanie. Prinášajú im nadšenie, pozitívne emócie a nové skúsenosti. Ich cieľom je ukázať krásu vodných športov aj ďalším. Poskytnuť potrebné informácie, pomôcť pri výbere, poradiť, odporučiť. Logo malo obsahovať všetky tieto atribúty a dýchať ich firemnou kultúrou.

voda

radosť

životný štýl

dobrodružstvo


Náčrty


Koncept loga


Experimentovanie s typografiou

Nájsť vhodnú typografiu, ktorá dotvorí symbol je nevyhnutné pre vytvorenie silnej značky. Jednoznačný názov si žiada aj jednoznačné riešenie. Nekomplikované logo spoločne s názvom musí vytvárať ľahko zapamätateľný logotyp, ktorý efektívne zastreší všetky športy, ktorým sa spoločnosť venuje.


Úprava typografie

Po nájdení najlepšej typografie pre tento symbol je čas dať ich dohromady. Dokončenie loga je dôležitým krokom, aby ste sa uistili, že je všetko v poriadku


Finalizácia loga

Jednou z najdôležitejších podmienok bolo, aby logo obsahovalo grafické prvky, ktoré vystihujú činnosť spoločnosti čo najlepšie. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. 


Farby

Pri vytváraní novej korporátnej identity som sa rozhodol zachovať modrú farbu, ktorá je ideálnym charakterotvorným znakom vodného prostredia. Novej identite som však vdýchol modernejší tón a farebnosť som doplnil o ďalší odtieň, ktorý dodal hĺbku, evokuje originálnosť a proľudský prístup.


Logo na pozadí

Logo by malo byť vždy v kontraste s pozadím. K dispozícii je 6 verzií loga, ktoré zaisťujú jednoduchosť a čitateľnosť vo všetkých tlačových procesoch a pre všetky digitálne potreby.


Stationery

Produktová fotografia

www.plutvy.sk